O nás
... ktože sme my, pivospytci* a súčasne pivospitci**?

... takže sme sa dozvedeli, že "Rákóczi Ember" je vlastne pivo. No a tomu, kto vie aspoň trochu po maďarsky, je teraz jasné, že slovné spojenie "Rákóczy Ember, az ember" hovorí, že aj to pivo je len človek.


... tu bude video s príhovorom precedu a podprecedu. Zatiaľ mu ho však nemá kto napísať.


AKO TO VŠETKO ZAČALO

    ... vlastne to vymyslel Ľubo, náš "preceda" vo funkcii všeobecného precedu a podprecedu.***

       Už neviem po koľkýkrát boli naše špinavé bicykle opreté v rohu chodby, kúsok od nášho stola v Hostinci v košickom Levočskom dome. Pili sme chutný 12°- ový jantárový "ejl" s krásnym názvom "Rákóczi Ember".

        No a vtedy Ľubo povedal, že keď už tu tak často po našich cyklopotulkách sedávame, mali by sme to nejako zinštitucionalizovať. Teda založiť nejaký spolok, alebo niečo také. A hneď to začalo hýriť nápadmi ...

       Spolok je založený a my sa tešíme na každý snem v našom hlavnom snemovom dome, prípadne v našom snemovom dome pre nonvelocipédové brífingy, alebo tiež v našom výjazdovom snemovom dome.


Laco, preceda vo funkcii kronikára a radcu pre ideológiu a falšovanie


RÁKÓCZI EMBER (12,1°) 5,45% Pivo typu Amber Ale s krásnou jantárovou farbou a stredne plným sladovým telom s príjemne doznievajúcou horkosťou. V aróme jemný karamel so stopou po tropickom ovocí z použitých amerických chmeľov.

Pivo Rákóczi Ember bolo navarené pri príležitosti oslavy 110. výročia pochovania Františka Rákócziho II. v Dóme svätej Alžbety.

"Keďže milujeme slovné hračky, pridali sme do názvu aj maďarský výraz EMBER, ktorý foneticky pripomína anglický názov AMBER a významovo dáva dôraz na Rákocziho ako človeka." (Peter Škripko, Pivovar Hostinec v Levočskom dome v Košiciach)

... takže sme sa dozvedeli, že "Rákóczi Ember" je vlastne pivo. No a tomu, kto vie aspoň trochu po maďarsky je teraz jasné, že slovné spojenie "Rákóczy Ember, az ember" hovorí, že aj to pivo je len človek.


* pivospytec - človek, ktorý vedecky skúma pivo

** pivospitec - človek, ktorý sa z piva spíja

*** preceda a podpreceda - človek, ktorý je súčasne predsedom aj podpredsedom nejakého spolku, organizácie a pod.