O nás
... ktože sme my, pivospytci* a súčasne pivospitci**?

... takže sme sa dozvedeli, že "Rákóczi Ember" je vlastne pivo. No a tomu, kto vie aspoň trochu po maďarsky, je teraz jasné, že slovné spojenie "Rákóczy Ember, az ember" hovorí, že aj to pivo je len človek.


AKO TO VŠETKO ZAČALO

    ... vlastne to vymyslel Ľubo, náš "preceda" vo funkcii všeobecného precedu a podprecedu.***

       Už neviem po koľkýkrát boli naše špinavé bicykle opreté v rohu chodby, kúsok od nášho stola v Hostinci v košickom Levočskom dome. Pili sme chutný 12°- ový jantárový "ejl" s krásnym názvom "Rákóczi Ember".

        No a vtedy Ľubo povedal, že keď už tu tak často po našich cyklopotulkách sedávame, mali by sme to nejako zinštitucionalizovať. Teda založiť nejaký spolok, alebo niečo také. A hneď to začalo hýriť nápadmi ...

       Spolok je založený a my sa tešíme na každý snem v našom hlavnom snemovom dome, prípadne v našom snemovom dome pre nonvelocipédové brífingy, alebo tiež v našom výjazdovom snemovom dome.


Laco, preceda vo funkcii kronikára a radcu pre ideológiu a falšovanie


RÁKÓCZI EMBER (12,1°) 5,45% Pivo typu Amber Ale s krásnou jantárovou farbou a stredne plným sladovým telom s príjemne doznievajúcou horkosťou. V aróme jemný karamel so stopou po tropickom ovocí z použitých amerických chmeľov.

Pivo Rákóczi Ember bolo navarené pri príležitosti oslavy 110. výročia pochovania Františka Rákócziho II. v Dóme svätej Alžbety.

"Keďže milujeme slovné hračky, pridali sme do názvu aj maďarský výraz EMBER, ktorý foneticky pripomína anglický názov AMBER a významovo dáva dôraz na Rákocziho ako človeka." (Peter Škripko, Pivovar Hostinec v Levočskom dome v Košiciach)

... takže sme sa dozvedeli, že "Rákóczi Ember" je vlastne pivo. No a tomu, kto vie aspoň trochu po maďarsky je teraz jasné, že slovné spojenie "Rákóczy Ember, az ember" hovorí, že aj to pivo je len človek.


* pivospytec - človek, ktorý vedecky skúma pivo

** pivospitec - človek, ktorý sa z piva spíja

*** preceda a podpreceda - človek, ktorý je súčasne predsedom aj podpredsedom nejakého spolku, organizácie a pod.