Zo Švedlára cez Buchvald (1127 m n. m.) na Buchvald 12°

04.12.2016

... bolo to včera, v sobotu o 7. hod. na košickej železničnej stanici. Stretli sme sa dvaja. Náš preceda, náš podpreceda a ja. Hneď ako som Ľuba zbadal, mu vravím: "Už to asi vypuklo." - "Čo?" - "Tretia svetová, predsa!" - "???" - "GPS mi ukazuje o 7 hodín menej ako by malo." - "???" - "Asi to už Američania prestavili, dnes určite zo záznamu trasy nebude nič." - "Hmm."

Potom mi došlo, že sa asi v mojej navigácii niečo stalo s mapou časových pásiem a prístroj ju nevie načítať. Včera som robil apgrejd firmvéru, ...

Nevadí, vlaky išli, a tak sme nasadli do jedného s odchodom o 7:18 (na mojom GPS o 0:18). Smer Švedlár, s "medzipristátím" v Margecanoch.

Zo Švedlára najprv trochu po štátnej ceste, potom odbočka doprava hore dolinou. Cestou sme o niekoľko hodín minuli nejakého osamelého vlka (viď vlčia stopa v Ľubovom fotoalbume), odzbrojil som jedného osamelého poľovníka (asi hľadal toho vlka), bojoval s nastavením zadného šaltra, až sme zrazu boli hore na Buchvalde, ako na našich mapách píšu, že Bukovec (1127 m n. m.)

... som odzbrojil poľovníka
... som odzbrojil poľovníka
Ľubo na vrchole Bukovca (Buchvaldu)
Ľubo na vrchole Bukovca (Buchvaldu)

Cestou dole z Buchvaldu sme aj trochu zakufrovali. Narobili sme v snehu plno stôp, raz jedným smerom, raz druhým smerom. To keby nás sledoval ten vlk, ktorého som spomínal. Určite ho to zmätie. Vtedy som povedal vetu: "Asi takto si predstavujem to pravé pivospytectvo!"

No ale nakoniec sme šťastne okolo Holého vrchu zliezli do Poráča a z Poráča ešte viac zliezli do rekreačného zariadenia "Poráč park", kde sme zaliezli. Čo nás tam čakalo? Zase len Buchvald! ... ale tentoraz Buchvald 12°. Ten Buchvald ale nie je ale, ale je lager. Mali ich tam dosť. Čašníka Kamila sme hneď vymenovali za precedu vo funkcii správcu výjazdového snemového domu.

... ako sme hľadali ten správny smer - tretiu cestu
... ako sme hľadali ten správny smer - tretiu cestu

Celé zariadenie Poráč park sme v zmysle neexistujúcich stanov nášho spolku zabrali ako náš v poradí už tretí, tentokrát výjazdový snemový dom, čo bude pôvodným majiteľom v najbližších dňoch oznámené písomne.

Náš nový výjazdový snemový dom.
Náš nový výjazdový snemový dom.
Pivo vyrábané v našom výjazdovom snemovom dome.
Pivo vyrábané v našom výjazdovom snemovom dome.

Z výjazdového snemového domu sa nám veľmi nechcelo. Ale museli sme, lebo vlak v Krompachoch nepočká. Aj sme rozmýšľali, či nezabaviť nejaký vlak a neurobiť si z neho nejaký pojazdný snemový dom. To ešte musíme domyslieť.

Cestou Poráčskou dolinou sme trikrát prebrodili studené vody Poráčskeho potoka a po snehu a ľade sme špurtovali v ústrety Slovinkám. Ľubo ešte predviedol na bicykli kus svojho krasokorčuliarskeho umenia, niečo medzi saltom Jozefa Sabovčíka a piruetou Kataríny Wittovej. Zo Sloviniek už po štátnej ceste do Krompách a hor sa na vlak, lebo v našom košickom hlavnom snemovom dome nás už mal čakať Pišta & Co. Pišta čakať nevydržal, ale &Co nás čakali. Teda Bohdan, Kio a Linus. Toť naša záverečná fotka:

My ...
My ...
... a Bohdan.
... a Bohdan.

... a teraz už fakt na záver, nejaké takticko - technické dáta (TTD):

Spísal:  Laco,  preceda vo funkcii kronikára a radcu pre ideológiu a falšovanie