... na Folkmársku skalu trochu netradične

27.11.2016

Bolo to 11. 9. S Ľubom a Jarom (Nalevankom) som sa (Laco) stretol ráno pred Lidlom na KVP. Na Jahodnú sme išli klasicky z KVP po "panelke" smer červená TZ na Jahodnú, kde nás už čakala partia mladých nevybúrených bikerov okolo Ľuba Olejára.

Lesnou cestou medzi "Židovkou" a dolinou Potoky sme sa blížili k stúpaniu na Železný vrch, za ktorým sme si to "Čolovou skratkou" strihli na cestu, ktorá vedie dole do Opátky.

Doteraz to bolo netradične, teraz začne ešte netradičnejšie. Chvíľu sme váhali, bo som si nepamätal úplne presne medzi ktorýmiže domami je tá nenápadná cesta, ktorou vylezieme na zvážnicu vedúcu pod Krížny hrb. Spod Krížneho hrbu smerom hore k hrebeňu a ďalej peknou cestou vpravo od hrebeňa až do sedla Zemičky.

Zo Zemičiek už naopak tradičné pokračovanie na lúku s partizánskym pamätníkom a odtiaľ hore na skalu. Cestou sme stretli Makovicu, aj sme potlačili, aj na skale sme si vrcholovú fotku urobili. Karol M. by mal z nás radosť.

Dole zo skaly to už bolo lepšie. Od pamätníka sme šli najkratšou možnou  cestou na pivo na Bradan, cestou, ktorou zatiaľ nikto z nás nešiel. Niektoré zjazdy boli zaujímavé. Aj som sa vyváľal v nejakých ostružinách. Bradan klasika, Košická Belá, poza RS VSŽ esíčkom hore, potom smer Findorákova, singlom "Miňonka" dole k Čermeľskému potoku a z Alpinky po modrej TZ cez mostíky do Košíc, do Levočského domu do Hospody. Tam nás čakala výborná Citra 11° a Dežko.


Spísal: Laco, preceda vo funkcii kronikára a radcu pre ideológiu a falšovanie