Cez Galmus do Poráča po snehu

27.11.2016

... pred dvoma týždňami to bolo, čo sme sa s Ľubom dohodli na zimnom pojazde cez Galmus na náš obľúbený Buchvald 12°, ktorý čapujú v Poráčskej doline v stredisku zvanom "Poráč park". Tak sme nasadli (Ľubo a Laco) v utorok (15. 11. 2016) ráno na vlak smer Olcnava. To sme ešte netušili, že takto o týždeň budeme obaja "precedovia".

Trasa: Olcnava - Zahura - Galmus - po hrebeni - Poráč - Poráč park - Slovinky - Krompachy


Vlak trochu meškal, takže sme s malým časovým sklzom vyrazili smerom na "ZAHURAWOOD" a odtiaľ už len do kopca až na hrebeň k chate Galmus. Hore pekné slniečko, snehu málo, jazda v stopách nejakých dvojstopých strojov bola v pohode. Zjazd do Poráča bol už v znamení túžby po Buchvalde, 12°-ovom ležiaku. Cestou sme stretli slovinského maršála Jožiho jazdiaceho na elektrobiku, ktorý sa nehnusil a rád si dal toho Buchvalda s nami.

Maršál Joži nás napokon odprevadil až do Sloviniek, kde sme si vymenili telefónne čísla, no a my s Ľubom sme po ceste švihali na vlak do Krompách. Mne už v tom čase nefungoval prešmykač. Zmrzol. Daň za viacnásobný prejazd Poráčským potokom v mínusových teplotách.

Vyhodnotenie dňa v Hostinci v Levočskom dome dopadlo dobre (Rákóczi Ember 12°). Pišta nás tam už čakal.


Spísal: Laco, preceda vo funkcii kronikára a radcu pre ideológiu a falšovanie